1. Zapraszamy młodzież szkół ponadpodstawowych przygotowującą się do bierzmowania na katechezę w poniedziałek na godz. 19.30 do sali parafialnej.
2. W tym tygodniu rozpoczyna się przygotowanie do I Komunii 2024. Zapraszamy dzieci na katechezę do sali parafialnej w środę, 20 września: I grupa o godz. 16.00, II grupa o godz. 16.45. Rodziców, którzy nie mogli być na spotkaniu organizacyjnym w miniony wtorek, a pragną zgłosić dziecko do I Komunii prosimy o podejście do ks. Ireneusza po Mszy św.
3. Msza święta z modlitwą o uzdrowienie na duszy i na ciele w czwartek o godz. 18.00, którejprzewodniczył będzie o. Józef Witko OFM z Prowincji Matki Bożej Anielskiej OO. Franciszkanów w Krakowie. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie.
W związku z tym w czwartek nie będzie Mszy św. o godz. 19.00. Intencja z tej godziny będzie celebrowana o godz. 18.00. Nie będzie też Lectio Divina oraz wieczornej adoracji i spowiedzi.
4. Wspólnota modlitewno – ewangelizacyjna Marana – Tha zaprasza na spotkanie formacyjne oparte na modlitwie słowem Bożym w czwartek na godz. 19.00 do sali parafialnej.
5. Zbiórka dla Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę o godz. 11.00 w zakrystii ministranckiej. Wszystkich chłopców, którzy zastanawiają się nad wstąpieniem do grupy ministrantów również zapraszamy na to spotkanie.
6. Msza św. dla Wspólnoty modlitewnej św. o. Pio w sobotę o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie w sali parafialnej. Przed Mszą św. zapraszamy na różaniec o godz. 17.30.
7. Parafia pw. śś. Apostołów Piotra i Pawła w Gdańsku-Jelitkowie zaprasza w sobotę, 23 września br. na godz. 14.30 na pierwszą publiczną prezentację obrazu pt. Żołnierze Wyklęci, która poprzedzona będzie nabożeństwem w ich intencji. Szczegóły na wywieszonym plakacie.
8. Za tydzień, w niedzielę w naszej parafii będziemy gościć ks. Emiliana Sigiela SAC (pallotyn), który będzie głosił słowo Boże.
9. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:
— w poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski;
— w środę – śś. męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
— w czwartek – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
— w sobotę – św. o. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
10. Dziękujemy za złożone przed tygodniem ofiary na tacę inwestycyjną. Zebraliśmy 12 512 zł, które przeznaczone będą na trwające prace odnowienia, polerowania i krystalizacji posadzki naszego kościoła.
11. We wrześniu biuro parafialne w czwartki BĘDZIE NIECZYNNE. Zapraszamy w poniedziałki i środy od godz. 16.00 do 17.30 oraz w soboty od godz. 9.30 do 11.00. Przepraszamy za utrudnienia.
12. Na prośbę sąsiadującej z naszym kościołem szkoły zachęcamy do głosowania na dwa projekty Budżetu Obywatelskiego 2024 r. zlokalizowane na terenie Zespołu Szkół Sportowych i Mistrzostwa Sportowego przy ul. Subisława 22. Pierwszy projekt zakłada modernizację placu zabaw i siłowni pod chmurką. Drugi jest propozycją stworzenia strefy do spotkań i relaksu dla mieszkańców Żabianki (wiata dla około 20. osób, leżaki, nasadzenie drzew i krzewów owocowych). Szczegóły i sposób głosowania na wywieszonym plakacie.
13. Po Mszy św. w zakrystii do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Niedziela oraz znajdujący się za ławkami biuletyn parafialny Ave Maria.
14. We wspólnej modlitwie polećmy Bożemu Miłosierdziu zmarłych: † ks. Jerzego, budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła, zmarłych z naszych rodzin oraz zapisanych w Parafialnej Księdze Zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
Pobierz jako PDF