1. Dobra nowina o Narodzeniu Chrystusa przynosi radość ludziom wszystkich pokoleń, dodaje otuchy i nadziei także nam w czasach, kiedy tak wielu naszych braci pogrążonych jest w beznadziei, zwątpieniu i lęku o przyszłość. Pełni wiary i ufności Bogu świętujmy ten szczególny czas Bożego Narodzenia. Wszystkim drogim parafianom, dobrodziejom i gościom życzymy, żeby miłość, radość i pokój, które przynosi Boża Dziecina, gościły w waszym życiu każdego dnia i były nadzieją na lepsze jutro. Prawdziwie błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!
2. Jutro (26 XII) II Dzień Świąt Bożego Narodzenia – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte sprawowane będą w porządku niedzielnym. Ofiary złożone jutro na tacę zostaną przeznaczone na działalność KUL oraz gdańskich uczelni katolickich.
W najbliższym tygodniu spowiedź święta podczas Mszy św. o 7:00 i wieczorem 15 minut przed Eucharystią o 18:00. Godzinki ku czci św. Michała Archanioła w czwartek (29 XII) o godz. 17.30.
3. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przeżywać będziemy:
— we wtorek (27 XII) – Święto św. Jana Apostoła;
— w środę (28 XII) – Święto Świętych Młodzianków;
— w piątek (30 XII) – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Podczas Mszy odnowimy przyrzeczenia małżeńskie.
— w sobotę (31 XII) – sylwester – ostatni dzień roku kalendarzowego 2022. Zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 18:00 oraz dziękczynne nabożeństwo, w czasie którego podziękujemy za miniony czas, dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych wobec Boga i bliźnich, a także prosić o prosić o błogosławieństwo dla naszej parafii, dla naszych rodzin i dla całej Ojczyzny na rozpoczynający się nowy 2023 rok.
4. W przyszłą Niedzielę przypada Nowy Rok (1 I) – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte w naszym kościele według porządku niedzielnego poza Mszą świętą o godz. 6.30.
5. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy trudzili się nad świątecznym wystrojem naszej świątyni i uroczystą oprawą świąt: Panu Jerzemu i Panom z nim współpracującym – za przygotowanie ruchomej szopki; Paniom – za przepiękne stroiki świąteczne, wystrój i posprzątanie naszej świątyni; Parafialnemu Zespołowi Caritas oraz Grupie Miłosierdzia – za przeprowadzenie akcji charytatywnych, które wielu ludziom umożliwiło godne przeżycie Świąt Bożego Narodzenia. Niech Pan Bóg wynagrodzi podjęty przez Was trud swoim błogosławieństwem.
6. Wizytę duszpasterską (Kolędę) rozpoczniemy w tradycyjnej formie 2 stycznia 2023 roku.
Plan całej kolędy znajduje się na plakatach, parafialnej stronie internetowej oraz na ulotkach i wygląda następująco:
— w poniedziałek (2 I) ul. Pomorska 82;
— we wtorek (3 I) ul. Pomorska 86;
— w środę (4 I) ul. Pomorska 90;
— w czwartek (5 I) ul. Pomorska 94;
— w sobotę (7 I) ul. Beniowskiego, Subisława (domki), Ziemowita, Kupały, Mściwoja, Leszka Białego.
Osoby, które chcą zaprosić księdza do swojego domu z Bożym błogosławieństwem, prosimy, aby po Mszy św. wypisały swój adres (ulica, nr bloku, klatki i mieszkania) i wypełnioną kartkę wrzuciły do skarbony pod chórem lub przy bocznym wyjściu najpóźniej do 1 stycznia włącznie. Kartki znajdują się przy tablicy ogłoszeń i za ławkami.
7. Ukazał się świąteczny numer naszego parafialnego czasopisma U Pani Fatimskiej. Znajdziemy w nim teksty z cykli o bł. Stefanie Wyszyńskim i Małych Geniuszach Wiary, przeczytamy o wierze w cuda,Objawieniu Pańskim i Różańcu Rodziców za Dzieci oraz zajrzymy w wileńskie zakątki. Na dzieci czeka kolorowanka oraz konkurs! Ze względów organizacyjnych czasopismo nie będzie już miesięcznikiem, lecz ukazywać się będzie kilka razy w roku. Osoby, które chciałyby włączyć się w jego tworzenie, zapraszamy do kontaktu z ks. Mateuszem. Czasopismo dostępne jest pod chórem lub w zakrystii (koszt druku jednego egzemplarza to 6 zł). W zakrystii do nabycia prasa katolicka: świąteczny numer Gościa Niedzielnego i Niedzieli, a w kaplicy MBF biuletyn parafialny Ave Maria.
8. Naszych drogich zmarłych: † ks. Jerzego, budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła, zmarłych: † Stanisława Mroza, lat 82 z ul. Pomorskiej 86, † Grażynę Bobkiewicz, lat 84 z ul. Pomorskiej 16 B, † Małgorzatę Drożdż,lat 81 z ul. Sztormowej oraz † Barbarę Kunkel, lat 81 z ul. Pomorskiej 82 B; zmarłych z naszych rodzin, których po raz pierwszy zabrakło przy wigilijnym stole, zapisanych w Parafialnej Księdze Zmarłych polećmy teraz Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
Pobierz jako PDF