Rok 2007

 • 6 stycznia 2007 r. w naszym kościele odbyło się spotkanie opłatkowe parafialnych kół Żywego Różańca z Archidiecezji Gdańskiej. Uroczystą Mszę św. odprawił Metropolita Gdański ks. Arcybiskup Tadeusz Gocłowski.
 • 13 stycznia 2007 r. przeżywaliśmy pierwszy w tym roku Dzień Fatimski. Z tej okazji o godz. 16:00 odbył się koncert kolęd w wykonaniu Polskiego chóru Kameralnego Schola Cantorum Gedanensis oraz Polskiej Filharmonii Kameralnej z Sopotu zatytułowany Cicha noc.
  • O godz. 18:00 została odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. dr Grzegorz Świst. Oprawę Mszy św. ubogacił swym śpiewem nasz chór parafialny Stella Fatima. Po Mszy św. została odmówiona modlitwa różańcowa. Nabożeństwo zakończyło się odśpiewaniem Apelu Maryjnego w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.
 • W czwartek 18 stycznia 2007 r. w sali patrafialnej odbyło się spotkanie opłatkowe członków Odnowy w Duchu św. z naszej parafii.
 • W sobotę 20 stycznia 2007 r. w XII LO odbyło się spotkanie opłatkowe członków wspólnoty Żywego Różańca z naszej parafii. Podczas spotkania wystąpiła dziewczęca grupa taneczna "Damai", prowadzona przez Jadwigę Możdżer, która zaprezentowała tańce chiński i floresyjski.
 • 18 stycznia odbyło się kolejne spotkanie Parafialnego Klubu Seniora. Tym razem okazją do spotkania był trwający karnawał. Seniorzy świetnie bawili się przy dźwiękach muzyki, a Ks. Janusz jako duchowy "szef" grupy stanął na wysokości zadania, tańcząc ze wszystkimi paniami.
 • W sobotę 27 stycznia 2007 r. ministranci, lektorzy i aspiranci z naszej parafii przeżywali swój dzień skupienia. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 9:00 w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej. Każdy uczestnik spotkania otrzymał indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Następnie ks. Janusz odprawił uroczystą Mszę św. Dzień skupienia zakończył się wspólną agapą w sali parafialnej. W spotkaniu uczestniczyli również ministranci z sąsiedniej parafii Chrystusa Odkupiciela.
 • 11 lutego 2007 r., we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodziliśmy kolejny Światowy Dzień Chorego. O godz. 14:00 została odprawiona comiesięczna Msza św. dla chorych i ich rodzin, po której kapłani udzielili wiernym sakramentu Namaszczenia Chorych.
 • O godz. 20:00 w naszej świątyni miała miejsce Archidiecezjalna Modlitwa Różańcowa w intencji chorych, w której uczestniczył Ks. Arcybiskup Tadeusz Gocłowski. O sensie pomocy bliźniemu mówił ks. Krzysztof Sagan - zastępca dyrektora diecezjalnej Caritas. Następnie sekretarz diecezjalnej Caritas, Małgorzata Karwatowicz, przedstawiła sylwetkę laureatki nagrody Metropolity Gdańskiego dla "Niestrudzonego Opiekuna Osób Chorych i Niepełnosprawnych", którą w tym roku została pani prof. Krystyna de Walden-Gałuszko. Po wręczeniu nagrody - statuetki wierni odmówili modlitwę różańcową. Poszczególne tajemnice odmawiali przedstawiciele chorych i niepełnosprawnych, wolontariusze, osoby z parafialnej Caritas, pielęgniarki oraz lekarze.
 • 13 lutego 2007 r. przeżywaliśmy kolejny Dzień Fatimski. Uroczystą Mszę św. odprawił Ks. Krzysztof Gnich - proboszcz Milenijnego Sanktuarium św. Wojciecha w Świbnie. Po Mszy św. w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej została odmówiona modlitwa różańcowa, która zakończyła się odśpiewaniem Apelu Maryjnego.
 • W dniach 14-16 lutego 2007r. w Ostrowie k. Jastrzębiej Góry odbywały się rekolekcje dla członków Rycerstwa Niepokalanej z naszej parafii zorganizowane przez Ks. Janusza. W programie rekolekcji były m.in. codzienne Msze św., konferencje, modlitwy - również w terenie oraz zwiedzanie okolicy. Uczestnicy Rekolekcji nawiedzili m.in. kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Swarzewie, po którym oprowadzał ich miejscowy proboszcz - ks. prałat Stanisław Majkowski oraz kościół Zwiastowania Pana w Żarnowcu, gdzie przewodniczką była siostra Benedyktynka z miejscowego klasztoru. Zwiedzili też zamek w Krokowej. Spacery nadmorską plażą lub lasem były dobrą okazją do odmawiania modlitwy różańcowej. Codziennie odbywały się konferencje, które głosił ks. Janusz.
 • W niedzielę 25 lutego 2007 r. na Mszy św. o godz. 12:30 w naszym kościele zgromadzili się klerycy Gdańskiego Seminarium Duchownego w Oliwie, aby z rąk ks. Biskupa Ryszarda Kasyny otrzymać posługi lektoratu i akolitatu. Posługę lektoratu otrzymali słuchacze III-go roku seminarium. Ks. Biskup symbolicznie wręczył każdemu z nich lekcjonarz. Od tej chwili klecycy ci mogą głosić Słowo Boże i odczytywać z ambony listy pasterskie skierowane do wiernych. Posługę akolitatu otrzymali słuchacze IV-go roku seminarium. Ks. Biskup symbolicznie wręczył każdemu z nich Patenę i kielich. Od tej chwili mogą oni udzielać wiernym komunii św. Nastepnie klerycy V-go roku seminarium wyrazili swą gotowość do przyjęcia święceń diakonatu i akolitatu. W czasie Mszy św. świeżo mianowaci akolici po raz pierwszy rozdawali komunię św.
 • W dniach 25-28 lutego 2007 r. odbywały się w naszym kościele Rekolekcje Wielkopostne dla pracowników służby zdrowia Archidiecezji Gdańskiej. Nauki rekolekcyjne głosił ks. dr Jacek Nawrot - Ojciec Duchowny Gdańskiego Seminarium Duchownego.
 • 8 marca o godz. 19:30 Ks. Janusz odprawił Mszę św. dla kobiet z okazji ich święta. Msza zakończyła się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. panie spotkały się na poczęstunku w sali parafialnej.
 • W sobotę 10 marca 2007 r. ministranci i lektorzy z naszej parafii zostali zaproszeni przez LSO z parafii Chrystusa Odkupiciela na wspólny dzień skupienia. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 10:00 adoracją Najświętszego Sakramentu, która zakończyła się indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Następnie została odprawiona droga krzyżowa, którą poprowadzili lektorzy naszych sąsiadów, po której Ks. Janusz wspólnie z ks. Łukaszem - opiekunem LSO w parafii Chrystusa Odkupiciela - odprawili Mszę św. Po Mszy św. uczestnicy spotkania zebrali się w sali parafialnej na wspólnym poczęstunku. Spotkanie zakończyło się turniejem piłkarzyków między obu parafiami. Zwyciężyła drużyna gospodarzy.
 • 11 marca podczas Mszy św. dla dzieci o godz. 11:30 Ks. Janusz przyjął do grona Liturgicznej Służby Ołtarza ośmiu nowych ministrantów. Dotychczasowi aspiranci złożyli przyrzeczenie a na znak przynależności do LSO otrzymali kołnierze ministranckie. Podczas kazania Ks. Janusz opowiedział dzieciom o służbie ministrantów. Msza zakończyła się błogosławieństwem najmłodszych dzieci.
 • 13 marca przeżywaliśmy kolejny Dzień Fatimski. Uroczystą Mszę św. odprawił Ks. Roman Tkacz z Warszawy - dyrektor Duszpasterstwa Pielgrzymkowego Księży Pallotynów, który głosił w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Po Mszy św. w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej zostało odprawione krótkie nabożeństwo różańcowe zakończone odśpiewaniem Apelu Maryjnego.
 • W dniach 11-14 marca 2007 r. w naszej parafii odbywały się Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, które głosił Ks. Roman Tkacz z Warszawy - dyrektor Duszpasterstwa Pielgrzymkowego Księży Pallotynów.
 • W czwartek 22 marca 2007r. grupa pielgrzymów z Ks. Januszem udała się do Wejherowa, aby przeżyć nabożeństwo Drogi Krzyżowej na dróżkach zabytkowej Kalwarii Wejherowskiej.
 • W dniach 25-28 marca 2007 r. odbywały się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci. Prowadził je Ks. Rafał Starkowicz. Rekolekcje rozpoczęły się w niedzielę, 25 marca Mszą św. o godz. 11:00. Po Mszy św. dzieci z klas II otrzymały książeczki do nabożeństwa, które poświęcił Ks. Rafał. W kolejnych dniach odbywały się nauki rekolekcyjne. Dzieci spotykały się w dwóch grupach - klasy 0-III oraz IV-VI. W poniedziałek, 26 marca, po nauce dzieci obejrzały film o objawieniach Maryi w Fatimie. We wtorek, 27 marca, została odprawiona wspólna droga krzyżowa dla obu grup połączona z rachunkiem sumienia. Rekolekcje zakończyły się w środę Mszą św. o godz. 9:30 - dla klas 0-III oraz o godz. 9:30 - dla klas IV-VI.
 • W dniach 25 i 28-30 marca 2007 r. odbywały się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne dla młodzieży. Prowadził je Ks. Rafał Starkowicz. Rekolekcje rozpoczęły się w niedzielę, 25 marca Mszą św. o godz. 9:30. W środę, 28 marca nauka połączona była z wystawieniam Najświętszego Sakramentu. W kolejnych dniach młodzież spotykała się na naukach rano - o godz. 9:30 gimnazjum oraz o 11:00 liceum. W piątek, 30 marca, w ramach rekolekcji została odprawiona droga krzyżowa połączona z rachunkiem sumienia. Rekolekcje zakończyły się 30 marca wspólną Mszą św. o godz. 19:00.
 • 1 kwietnia 2007 r. przeżywaliśmy Niedzielę Palmową. Podczas Mszy św. dla dzieci odbyła się procesja z palmami wokół kościoła. Ministranci odczytali pasję. Procesja wokół kościoła wyruszyła również podczas sumy parafialnej o godz. 12:30, która została odprawiona w intencji beatyfikacji Jana Pawła II w związku z przypadającą następnego dnia drugą rocznicą Jego śmierci.
 • 1 kwietnia 2007 r. w przeddzień drugiej rocznicy śmierci Jana Pawła II młodzież naszej parafii pod kierunkiem kleryka Krzysztofa zaprezentowała wieczornicę poświęconą pamięci papieża.
 • W Wielki Czwartek, 5 kwietnia 2007 r., przeżywaliśmy pamiątkę wydarzeń, które miały miejsce w Wieczerniku przed pojmaniem Pana Jezusa, kiedy to Chrystus ustanowił Sakrament Eucharystii oraz Kapłaństwa. O godz. 18:30 zgromadziliśmy się na uroczystej Mszy św., którą odprawili nasi kapłani wspólnie z zaproszonymi gośćmi: ks. prałatem Ireneuszem Bradtke - dyrektorem Caritas Archidiecezji Gdańskiej, ks. dr Andrzejem Penke - wykładowcą w Gdańskim Seminarium Duchownym oraz ks. dr Zygmuntem Iwickim ze Szwajcarii - Rycerzem Grobu Bożego w Jerozolimie. Po Mszy św. Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Ciemnicy, przy której rozpoczęła się adoracja. O godz. 20:00 odbył się Koncert Wielkopostny w wykonaniu Polskiego Chóru Kameralnego Schola Cantorum Gedanensis.
 • W Wielki Piątek, 6 kwietnia, przeżywaliśmy mękę i śmierć Jezusa Chrystusa. O godz. 15:00 została odprawiona droga krzyżowa dla dzieci. O godz. 18:00 rozpoczęła się Nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Bożego Miłosierdzia, które przypada tydzień po Wielkanocy. O godz. 18:30 rozpoczęła się Liturgia Wielkiego Piątku, której głównym elementem była adoracja krzyża. Po komunii św. Najświętszy Sakrament został przeniesiony z Ciemnicy do Grobu Pańskiego. Na zakończenie uroczystości wierni adorowali krzyż Chrystusa. O godz. 21:00 na ulicach Żabianki została odprawiona ostatnia w tym roku droga krzyżowa. O godz. 23:00 odśpiewano w kościele ostatnie Gorzkie Żale, po których została zakończona Wielkopiątkowa adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • W Wielką Sobotę, 7 kwietnia, od godz. 11:00 do godz. 17:30 co pół godziny odbywało się święcenie pokarmów. Nasi parafianie zostawiali w kościele dary na Wigilię dla bezdomnych oraz skarbonki z jałmużną wielkopostną. Przez cały dzień trwała adoracja przy Grobie Pańskim, gdzie oprócz parafian stale czuwali ministranci, lektorzy oraz panowie z Semper Fidelis. O godz. 18:30 rozpoczęła się Wigilia Paschalna, której pierwszym elementem była Liturgia Światła. Najpierw od ogniska zapalono Paschał, a następnie ministranci podali ogień wszystkim wiernym. Kolejnym elementem Wielkosobotnich obrzędów była Liturgia Chrzcielna, podczas której kapłan poświęcił wodę chrzcielną, po czym po raz drugi ministranci roznieśli wiernym ogień, by przy zapalonych świecach odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Uroczystości Wielkiej Soboty zakończyły się Liturgią Eucharystyczną.
 • 8 kwietnia 2007 r. obchodziliśmy uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Tradycyjnie o godz. 6:00 z kościoła wyruszyła procesja rezurekcyjna z Najświętszym Sakramentem oraz figurą Chrystusa Zmartwychwstałego. Mszę św. rezurekcyjną odprawili nasi księża wspólnie z przybyłymi gośćmi: ks. dr Andrzejem Penke - wykładowcą w Gdańskim Seminarium Duchownym oraz ks. dr Zygmuntem Iwickim ze Szwajcarii - rycerzem Grobu Bożego w Jerozolimie, który wygłosił Słowo Boże.
 • 13 kwietnia 2007 r. Nabożeństwu Fatimskiemu przewodził ks. Fabian Tokarski - prorektor do spraw wychowania w Gdańskim Seminarium Duchownym. W uroczystościach wziął też udział ks. Zygmunt Iwicki ze Szwajcarii - rycerz Grobu Bożego w Jerozolimie. Po Mszy św. w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej została odmówiona modlitwa różańcowa oraz koronka do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo zakończyło się odśpiewaniem Apelu Maryjnego.
 • 15 kwietnia 2007r. przeżywaliśmy Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15:00 zostało odprawione nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Na zakończenie nabożeństwa na znak czci można było ucałować relikwie św. siostry Faustyny Kowalskiej.
 • 9 maja 2007 r. młodzież naszej parafii przyjęła Sakrament Bierzmowania, którego udzielił Ks. Arcybiskup Tadeusz Gocłowski.
 • 13 maja 2007 r. w 90-tą rocznicę objawień fatimskich obchodziliśmy odpust parafialny. Głównym uroczystościom odpustowym, które rozpoczęły się Mszą św. o godz. 18:00, przewodniczył Ks. Infułat Wiesław Lauer. Słowo Boże wygłosił Ks. Jan Kaczmarek ze zgromadzenia Księży Misjonarzy w Krakowie. Na początku Mszy św. nawiązano połączenie telefoniczne z Ks. Arcybiskupem Tadeuszem Gocłowskim oraz Ks. Proboszczem Piotrem Tworkiem, którzy w tym czasie wraz z grupą pielgrzymów z naszej Archidiecezji przebywali w Fatimie. Po Mszy św. na ulice Żabianki wyruszyła tradycyjna procesja różańcowa, z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Uroczystości zakończyły się odśpiewaniem Apelu Maryjnego w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej. W ciągu dnia na placu przed kościołem odbywał się festyn parafialny. Były ciasta i grochówka. Było też wiele atrakcji dla dzieci.
 • 11 maja 2007 r. wyruszyła z Gdańska Archidiecezjalna Pielgrzymka do Fatimy na obchody 90-tej rocznicy objawień Matki Bożej. Kierownikiem pielgrzymki był Ks. Proboszcz Piotr Tworek. Uczestniczył w niej Metropolita Gdański Ks. Abp Tadeusz Gocłowski.
 • 20 maja 2007 r. dzieci z klas II z naszej parafii przystąpiły po raz pierwszy do Komunii św. Uroczystą Mszę św. odprawił Ks. Proboszcz. Na koniec uroczystości Ks. Piotr poświęcił i rozdał dzieciom chlebki, którymi podzieliły się one ze swoimi gośćmi. O godz. 16:30 dzieci uczestniczyły w Nabożeństwie Majowym, po którym otrzymały pamiątki.
 • 22 maja 2007 r. Ks. Rafał Starkowicz obchodził 14-tą rocznicę święceń kapłańskich. Z tej okazji wraz ze swoimi kolegami kursowymi odprawił w naszym kościele Mszę św. o godz. 19:00.
 • 26 maja 2007 r. z okazji Dnia Matki ks. Janusz odprawił Mszę św. w intencji matek z Żabianki, podczas której wygłosił homilię o matce. Modlitwy oraz wieczór słowno-muzyczny przygotowali członkowie Parafialnej Grupy Młodzieżowej. Na zakończenie ks. Janusz udzielił wszystkim mamom specjalnego błogosławieństwa z nałożeniem rąk. Wieczór zakończył się w sali parafialnej poczęstunkiem przygotowanym przez młodzież.
 • 27 maja 2007 r. dzieci z klas III z naszej parafii obchodziły rocznicę I Komunii św. Uroczystą Mszę św. rocznicową o godz. 11:00 odprawił Ks. Proboszcz. Tego dnia Kościół obchodził uroczystość Zesłania Ducha św., nazywaną popularnie Zielonymi Świątkami, dlatego podczas Mszy św. Ks. Piotr poświęcił bukieciki kwiatów, które dzieci przyniosły ze sobą do kościoła. Na pamiątkę uroczystości dzieci otrzymały dziesiątkę różańca.
 • 28 maja 2007 r. grupa naszych parafian wraz z ks. Januszem udała się na pielgrzymkę po Sanktuariach Ziemi Kaszubskiej. Najpierw pielgrzymi skierowali swe kroki do Sianowa, by w tamtejszym sanktuarium odprawić Mszę św. oraz nowennę do Matki Bożej Sianowskiej. Po Mszy św. uczestnicy pielgrzymki zjedli posiłek w Domu Pielgrzyma, a następnie udali się do Swarzewa. W Sanktuariu Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Swarzewie została odmówiona modlitwa różańcowa w intencji naszej parafii oraz pielgrzymów. Historię sanktuarium przybliżył miejscowy organista.
 • 7 czerwca 2007 r. przeżywaliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa nazywaną popularnie Bożym Ciałem. O godz. 9:00 w naszym kościele została odprawiona wspólna Msza św. dla obu Żabiankowych parafii, którą celebrował Ks. Tadeusz Semmerling - misjonarz z Brazylii. Wspólnie z ks. Tadeuszem Mszę św. odprawiali wszyscy Żabiankowi księża oraz ks. dr Andrzej Penke - wykładowca w Gdańskim Seminarium Duchownym. Po Mszy św. na ulice Żabianki wyruszyła procesja z Najświętszym akramentem. Procesję rozpoczynał krzyż oraz sztandary. Dzieci I-szo komunijne i rocznicowe niosły różaniec oraz poduszki z obrazkami religijnymi. Zaraz za nimi szły dziewczynki sypiące kwiatki. Czoło procesji zamykali ministranci i lektorzy oraz księża. Oprawę muzyczną procesji zapewniła orkiestra dęta. W procesji do czterech ołtarzy licznie uczestniczyli mieszkańcy Żabianki. Procesja zakończyła się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata.
 • 8 czerwca 2007 r. młodzież z grupy młodzieżowej wraz z ks. Januszem udała się do Karmelu w Gdyni-Orłowie, by przyjąć szkaplerze. Spotkanie rozpoczęło się wspólną Eucharystią. Następnie odbyło się spotkanie karmelitanką - siostrą Katarzyną od Trójcy św.
 • 13 czerwca 2007 r. obchodziliśmy kolejny Dzień Fatimski. Uroczystą Mszę św. o godz. 18:00 odprawił Ks. Jacek Nawrot - ojciec duchowny Gdańskiego Seminarium Duchownego. Ponieważ tym razem Dzień Fatimski przypadł w oktawie Bożego Ciała, tradycyjna procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej została połączona z procesją Eucharystyczną. Uroczystości zakończyły się w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej odśpiewaniem Apelu Maryjnego.
 • 21 czerwca 2007 r. o godz. 17:00 dzieci za szkół podstawowych z naszej parafii zgromadziły się na Mszy św., by dziękować Panu Bogu i Matce Bożej Fatimskiej za wszystkie łaski otrzymane w ciągu roku szkolnego 2006/2007, który zakończył się następnego dnia. Uroczystą oprawę Mszy św. przygotowały dzieci z Parafialnej Grupy Teatralnej.
 • 28 czerwca 2007 r. o godz. 20:00 zgromadziły się w naszej świątyni wszystkie grupy neokatechumenalne z Trójmiasta na wspólnej Eucharystii dziękczynno-błagalnej. Uczestnicy Eucharystii dziękowali za cały rok ewangelizacji (2006/2007) oraz prosili o wakacje pełne zmagania w walce o trwanie przy Chrystusie.
 • 3 lipca rozpoczęła się w naszej parafii tradycyjna Akcja Letnia, czyli wspólne zabawy i wyprawy dla dzieci, które w czasie wakacji pozostają w domu. Podczas pierwszego spotkania, które poprowadził Ks. Filip, dzieci odwiedziły zabytkową kuźnię wodną w Oliwie, po czym udały się pieszo do Matemblewa.
 • W dniach 26 czerwca - 6 lipca 2007 r. Ks. Radosław z naszej parafii oraz ks. Artur Słomka z parafii św. Józefa na Przymorzu wraz z grupą dzieci z obu parafii przebywali na obozie w miejscowości Murzasichle koło Zakopanego. W programie obozu były wędrówki po górach, zwiedzanie najbliższej okolicy, gry i zabawy oraz codzienna Eucharystia. Nie zabrakło wycieczek do dalej położonych ciekawych miejsc. Uczestnicy obozu byli za zaporze w Niedzicy oraz płynęli statkiem spacerowym po Zalewie Czorsztyńskim, jeździli na torze saneczkowym w Kluszkowcach, zwiedzili obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau oraz nawiedzili sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem, bazylikę w Wadowicach, gdzie ochrzczony był Karol Wojtyła oraz Jasną Górę.
 • 5 lipca 2007 r. grupa młodzieżowa Armia Pana wybrała się wraz z ks. Januszem do Oliwskiego ZOO.
 • 10 lipca 2007 r. w ramach Akcji Letniej dla dzieci prowadzonej przez naszą parafię Ks. Filip wybrał się z grupą dzieci i młodzieży do gdyńskiego Experymentu.
 • 13 lipca 2007 r. przeżywaliśmy kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Było ono połączone z wprowadzeniem do naszego kościoła relikwii błogosławionych pastuszków z Fatimy - Hiacynty i Franciszka. Relikwie przekazał nam Metropolita Gdański Ks. Arcybiskup Tadeusz Gocłowski, który otrzymał je od kustosza Sanktuarium w Fatimie podczas majowej pielgrzymki. Uroczystości wprowadzenia relikwii rozpoczęły się o godz. 17:30 modlitewnym oczekiwaniem połączonym z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. O godz. 18:00 rozpoczęła się uroczysta Msza św., którą odprawił Ks. Arcybiskup w koncelebrze z przybyłymi kapłanami-gośćmi. Oprawę Mszy św. ubogacił swym śpiewem chór młodzieżowy Podolski Wizerunek z Baru na Ukrainie. Po Mszy św. na ulice Żabianki wyruszyła procesja różańcowa, w której oprócz figury Matki Bożej Fatimskiej były również niesione relikwie. Uroczystości zakończyły się Apelem Maryjnym w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.
 • 17 lipca 2007 r. Ks. Filip wraz z grupą dzieci i młodzieży z naszej parafii wybrał się do Oliwskiego ZOO. Była to już trzecia wyprawa w ramach tegorocznej Akcji Letniej dla dzieci.
 • W dniach 22 - 27 lipca 2007 r. członkowie parafialnej grupy młodzieżowej Armia Pana wraz z ks. Januszem przebywali na obozie w Ostrowie koło Jastrzębiej Góry.
 • 24 lipca 2007 r. celem kolejnej wyprawy w ramach Akcji Letniej organizowanej dla dzieci z naszej parafii było Fokarium na Helu. Grupa dzieci pod opieką Ks. Filipa udała się najpierw do Gdyni, by następnie statkiem przepłynąć na Hel.
 • 31 lipca 2007 r. ks. Filip wraz z grupą dzieci i opiekunów wybrał się do sopockiego Grodziska. Była to kolejna wyprawa w ramach prowadzonej przez naszą parafię Akcji Letniej dla dzieci.
 • W sobotę, 4 sierpnia 2007 r., odwiedził naszą parafię ojciec James Manjackal, misjonarz ze Zgromadzenia Misjonarzy św. Franciszka Salezego, który w ponad 20-tu krajach na wszystkich kontynentach prowadził rekolekcje i nabożeństwa, a także posługiwał charyzmatem uzdrowienia. O godz. 12:00 została odprawiona uroczysta Msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Ojciec James wygłosił kazanie w języku angielskim, które było tłumaczone na język polski. Po Mszy św. przed wystawionym Najświętszym sakramentem została odmówiona modlitwa o uzdrowienie, która zakończyła się radosnym dziękczynieniem. Msza św. zakończyła się indywidualną modlitwą o uzdrowienie.
 • 7 sierpnia 2007 r. w ramach Akcji Letniej dla dzieci odbył się konkurs rysunkowy. Zadaniem uczestników było namalowanie któregoś z naszych księży. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody za swoje prace. Na zakończenie odbyła się prezentacja wszystkich prac.
 • 13 sierpnia 2007 r. zostało odprawione kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Tym razem gościem był ks. Rafał Starkowicz, który przez 10 lat pracował w naszej parafii. Ks. Rafał odprawił uroczystą Mszę św. koncelebrowaną wspólnie z ks. Proboszczem i ks. Radkiem. Po Mszy św. na ulice Żabianki wyruszyła tradycyjna procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Rozważania różańcowe przygotowała i poprowadziła młodzież z naszej parafii. Uroczystości zakończyły się odśpiewaniem Apelu Maryjnego w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.
 • 14 sierpnia 2007 r. w ramach Akcji Letniej Ks. Janusz zorganizował wyjazd do Wieżycy i Szymbarku. W programie wycieczki były m.in. wieża widokowa na Wieżycy oraz skansen w Szymbarku. Atrakcją dla wszystkich okazał się dom postawiony na dachu, który jest udostępniony do zwiedzania.
 • 21 sierpnia 2007 r. w ramach Akcji Letniej ks. Radosław wybrał się z dziećmi do lasu.
 • 28 sierpnia 2007 r. na placu przed plebanią odbył się piknik na pożegnanie lata.
 • W niedzielę 2 września 2007 r. o godz. 11:00 Ks. Radek odprawił uroczystą Mszę św. dla dzieci rozpoczynającą nowy rok szkolny 2007/2008. Liturgię Mszy św. przygotowały dzieci z parafialnej grupy teatralnej. Msza św. zakończyła się poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistów oraz błogosławieństwem wszystkich dzieci.
 • W niedzielę 9 września 2007 r. podczas Mszy św. dla dzieci o godz. 11:00 została wznowiona po wakacyjnej przerwie działalność dziecięcego kółka różańcowego. Członkowie kółka przygotowali liturgię Mszy św. Na zakończenie Ks. Radek wręczył legitymacje nowym członkom.
 • 13 września 2007 r. przeżywaliśmy kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Uroczystościom przewodniczył Metropolita Gdański, Ks. Arcybiskup Tadeusz Gocłowski. W Nabożeństwie wzięli udział absolwenci gdańskiego Conradinum, którzy 40 lat temu zdawali maturę oraz pani prof. Janina Rokicka. Podczas Mszy św. śpiewały zjednoczone chóry św. Grzegorza i Stella Fatima. Po Mszy św. na ulice Żabianki wyruszyła procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Uczestniczyły w niej m.in. dzieci z parafialnego kółka różańcowego, które niosły drewniany różaniec. Uroczystości zakończyły się w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej odśpiewaniem Apelu Maryjnego.
 • W dniach 14-16 września 2007 r. grupa młodzieży z naszej parafii pod opieką księża Janusza brała udział w pielgrzymce do Lichenia i Częstochowy.
 • 22 września 2007 r. odbyła się III Diecezjalna Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza połączona z peregrynacją w Polsce relikwii św. Dominika Savio, który jest m.in. patronem ministrantów. Miejscem spotkania była parafia św. Józefa w Gdyni. W pielgrzymce wzięli udział ministranci i lektorzy z naszej parafii wraz z Ks. Januszem. Zdjęcia zostały zrobione podczas oczekiwania na przybycie relikwii.
 • 29 września 2007 r. parafialny Klub Seniora obchodził I rocznicę swego istnienia. Z tej okazji została odprawiona uroczysta Msza św., którą celebrowali ks. Bartłomiej Wittbrodt oraz ks. Filip. Po Mszy św. seniorzy spotkali się w sali parafialnej.
 • W dniach 29 września - 2 października 2007 r. grupa naszych parafian pod opieką ks. Radosława oraz grupa z parafii św. Józefa z gdańskiego Przymorza z ks. Arturem Słomką przebywali na wspólnej pielgrzymce po sanktuariach maryjnych południowej Polski, nawiedzając Górkę Klasztorną. Licheń, Gostyń, Osieczną, Górkę Duchowną, Wambierzyce, Górę sw. Anny, Pszów, Częstochowę i Gidle.
 • W dniach 7-14 października 2007 r. przeżywaliśmy w naszej parafii renowację misji parafialnych. Nauki rekolekcyjne głosili ojcowie pallotyni - ks. Emilian Sigel (z lewej) i ks. Wojciech Chmielecki (z prawej). Codziennie o godz. 15:00 gromadziliśmy się w kościele, by wspólnie odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz o godz. 21:00 w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej na Apelu Jasnogórskim. Dzieci miały swoje nauki od poniedziałku do piątku podczas Mszy św. o godz. 17:00. W tych samych dniach o godz. 20:00 swoje nauki miała młodzież. Nauki dla dorosłych były głoszone codziennie podczas Mszy św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. Środa była dniem spowiedzi. Dorośli i młodzież na znak naszych grzechów przybijali gwoździe do wystawionego krzyża. Piątek był dniem modlitwy za zmarłych. W tej intencji zostały odprawione Msze św. o godz. 7:00 i 18:00. Podczas wieczornego Nabożeństwa Różańcowego również modliliśmy się za zmarłych. Piątek był dniem modlitwy za zmarłych. W tej intencji zostały odprawione Msze św. o godz. 7:00 i 18:00. Podczas wieczornego Nabożeństwa Różańcowego również modliliśmy się za zmarłych. W sobotę, 13 października, przypadała 90-ta rocznica zakończenia Objawień Fatimskich. Był to jednocześnie dzień odpustu parafialnego. Z tej okazji o godz. 10:00 na Mszy św. zgromadziły się dzieci i młodzież gimnazjalna. Liturgię Mszy św. przygotowały dzieci z parafialnej grupy teatralnej.
 • 13 października 2007 r., w 90-tą rocznicę zakończenia Objawień Fatimskich, przeżywaliśmy odpust parafialny. Uroczystą Mszę św. o godz. 18:00 odprawił Ks. Biskup Zygmunt Pawłowicz w koncelebrze z licznie przybyłymi kapłanami-gośćmi. Podczas Mszy św. Ks. Biskup poświęcił różańce dzieci przygotowujących się w tym roku do I komunii św. Po Mszy św. na ulice Żabianki wyruszyła procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Uroczystości zakończyły się w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej, gdzie odśpiewano Apel Jasnogórski. Na zakończenie wszyscy księża wspólnie udzielili wiernym błogosławieństwa.
 • 14 października 2007 r. na zakończenie renowacji misji parafialnych podczas wszystkich Mszy św. małżonkowie z naszej parafii mieli okazję odnowić swoje przyrzeczenia ślubne. Księża indywidualnie błogosławili wszystkie pary małżeńskie w obecności ich dzieci. 14 października przeżywaliśmy również Dzień Papieski. Suma parafialna o godz. 12:30 została odprawiona w intencji beatyfikacji Ojca św. Jana Pawła II. Na zakończenie każdej Mszy św. ojcowie misjonarze poświęcili dewocjonalia przyniesione przez wiernych do kościoła oraz udzielili specjalnego błogosławieństwa.
 • 16 października 2007 r. obchodziliśmy kolejną rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Z tej okazji o godz. 19:30 została odprawiona Msza św. w intencji beatyfikacji Ojca św. Jana Pawła II. Nabożeństwo Różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, które miało miejsce po Mszy św. było przeplatane słowami Jana Pawła II oraz pieśniami.
 • 18 października 2007 r., w święto Łukasza Ewangelisty, zgromadzili się w naszym kościele przedstawiciele Służby Zdrowia, której św. Łukasz jest patronem. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 17:30 Nabożeństwem Różańcowym, które poprowadził Metropolita Gdański, Ks. Abp Tadeusz Gocłowski. O godz. 18:00 Ks. Arcybiskup odprawił uroczystą Mszę św. w intencji pracowników Służby Zdrowia. Po Mszy św. goście udali się do sali parafialnej, gdzie odbyły się prelekcje prof. dr hab. Janiny Suchorzewskiej, dr Jerzego Umiastowskiego oraz dr Ewy Nowakowskiej.
 • 28 października 2007 r. odbył się w naszym kościele V Archidiecezjalny Kongres Różańcowy. Rozpoczął się on o godz. 17:00 konferencją Różaniec modlitwą nadziei gdy moi bliscy nie chodzą do kościoła... wygłoszoną przez Ks. dra Arkadiusza Szczepanika - wykładowcę teologii fundamentalnej WMSD Archidiecezji Warszawskiej, duszpasterza akademickiego i koordynatora ds. dialogu ekumenicznego i międzyreligijnego Archidiecezji Warszawskiej. O godz. 17:30 zostało odprawione Nabożeństwo Różańcowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Główną częścią Kongresu była Eucharystia, którą sprawował Ks. Biskup Ryszard Kasyna wraz z przybyłymi kapłanami. Podczas Mszy św. odnowiono przyrzeczenia różańcowe.
 • W niedzielę, 11 listopada 2007 r., obchodziliśmy Święto Niepodległości. Podczas Mszy św. dla dzieci o godz. 11:00 powiewały w kościele biało-czerwone flagi. Słowo Boże wygłosił ks. Zygmunt Słomski z parafii p.w. Bożego Ciała w Pręgowie. Ks. Zygmunt gościł w naszej parafii przez cały dzień wraz z zespołem wokalnym, który ubogacał liturgię niedzielnych Mszy św. Po komunii odbył się krótki program taneczny w wykonaniu dziecięcej grupy baletowej prowadzonej przez naszą parafiankę, p. Jadwigę Możdżer.
 • 13 listopada 2007 r. przeżywaliśmy kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Uroczystą Mszę św. o godz. 18:00 odprawił rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego, Ks. dr Jacek Bramorski. W uroczystościach brali udział wszyscy alumni oraz księża moderatorzy seminarium, którzy dziękowali Bogu za 50 lat istnienia GSD oraz modlili się w intencji powołań. Po Mszy św. zostało odprawione Nabożeństwo Różańcowe, podczas którego rozważania czytali klerycy GSD. Uroczystości zakończyły się odśpiewaniem Apelu Maryjnego w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej. Z okazji jubileuszu Gdańskie Seminarium Duchowne zostało zawierzone opiece Pani Fatimskiej.
 • 24 listopada przeżywaliśmy II rocznicę odejścia do wieczności ks. Jerzego Kühnbauma - Kargula. O godz. 17:30 zostało odprawione Nabożeństwo Różańcowe w intencji ks. Jerzego. Mszę św. o godz. 18:00 sprawowaną również w intencji ks. Jerzego odprawił ks. kanonik Zbigniew Bryk. Słowo Boże wygłosił ks. prałat Stanisław Dułak. Oprawę Mszy św. ubogaciły śpiewem zjednoczone chóry św. Grzegorza i Stella Fatima.
 • 13 grudnia 2007 r. Nabożeństwo Fatimskie odprawił ks. kan. Władysław Wojciech Matys - proboszcz parafii Bożego Miłosierdzia w Gdańsku-Migowie. Oprawę Mszy św. zapewnili członkowie grup neokatechumenalnych. Po Mszy św. w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej zostało odprawione Nabożeństwo Różańcowe zakończone odśpiewaniem Apelu Maryjnego.
 • 16 grudnia 2007 r. obchodziliśmy III Niedzielę Adwentu, która w tradycji kościoła katolickiego nazywana jest Niedzielą Gaudete (Niedzielą Radości). Tego dnia we wszystkich kościołach święci się figurkę narodzonego Jezusa, która w okresie świątecznym jest umieszczona w żłóbku. Liturgię Mszy św. tego dnia ubogacał śpiewem zespół Duval.
 • Tegoroczne roraty jak co roku przyciągały do kościoła wiele dzieci, które przez cały Adwent dowiadywały się o życiu i działalności św. Franciszka z Asyżu. Tradycyjnie po każdej Mszy św. roratniej spośród serduszek symbolizujących dobre uczynki wykonywane przez dzieci losowane były trzy przechodnie figurki Matki Bożej oraz kilka nagród pocieszenia. Po Mszy św. dzieci wrzucały źdźbła siana do żłóbka, by dobrymi uczynkami wymościć posłanie dla Pana Jezusa.
 • 22 grudnia 2007 r. w barze KMAR odbyła się doroczna Wigilia dla osób samotnych i potrzebujących z naszej parafii. Dziękujemy Kierownictwu i Pracownikom baru KMAR za organizację Wigilii
 • W niedzielę, 23 grudnia 2007 r., dzieci z Parafialnej Grupy Teatralnej wystawiły w naszym kościele jasełka. Aktorów wspierały dzieci ze scholi parafialnej Pastuszki Fatimskie. Aktorów oklaskiwali licznie przybyli parafianie. 
 • Tegoroczna pasterka, 24 grudnia 2007 r., rozpoczęła się jak co roku łamaniem się opłatkiem. Mszę św. o północy odprawił Ks. Prałat Franciszek Cybula w koncelebrze z naszymi kapłanami oraz Ks. Krzysztofem Saganem - kapelanem sopockiego Hospicjum. 
Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
170 0.067283868789673