Rok 2006

 • 13 stycznia 2006 r. zostało odprawione Nabożeństwo Fatimskie, któremu przewodniczył Ks. Jacek Socha. Po uroczystej Mszy św. odmówiono modlitwę różańcową. Nabożeństwo zakończyło się Apelem Maryjnym w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.
 • 15 stycznia 2006 r. odbyło się w naszej parafii spotkanie opłatkowe dla członków kół różańcowych z naszej diecezji. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą Mszą św., której przewodniczył Ks. Arcybiskup Tadeusz Gocłowski.
 • Niedziela 22 stycznia 2006 r. upłynęła w naszej świątyni w atmosferze jasełek i koncertów. Na Mszy św. dla dzieci o godz. 11:00 młodzież z XV Gimnazjum na Żabiance zaprezentowała jasełka. Na tej samej Mszy wystąpiły również dzieci z Instytutu Suzuki działającego w Gdańsku - Osowie, które zagrały kilka utworów na skrzypcach. Dziećmi opiekuje się pani Anna Podhajska.
 • Tego samego dnia na sumie parafialnej gościliśmy Chór Szkoły Muzycznej II Stopnia im. Fryderyka Chopina pod dyrekcją Jerzego Szarafińskiego, natomiast o godz. 17:00 odbył się koncert w wykonaniu Chóru Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego "Non serio" pod dyrekcją Beaty Pawlak, z akompaniamentem Cezarego Paciorka. W programie koncertu znalazły się kolędy polskie, amerykańskie, pieśni z całego świata oraz utwory Gospel.
 • Z okazji odbywających się w naszej parafii Misji świętych połączonych z peregrynacją obrazu Jezusa Miłosiernego Ojciec Święty Benedykt XVI udzielił naszej wspólnocie parafialnej swego błogosławieństwa.
 • W sobotę 11 lutego 2006 r. o godz. 17:30 powitaliśmy obraz Jezusa Miłosiernego. Uroczystą Mszę św. odprawił Metropolita Gdański Ks. Arcybiskup Tadeusz Gocłowski, który poświęcił obraz Jezusa Miłosiernego, ofiarowany naszej wspólnocie parafialnej przez państwa Szneidrowskich w czerwcu 2005 r.
 • W niedzielę, 12 lutego, rozpoczęliśmy Misje Święte. Nauki misyjne głosili ojcowie pallotyni Wojciech Chmielecki i Emilian Sigel. Od poniedziałku do środy i w sobotę odprawione zostały Msze św. z naukami misyjnymi dla dzieci.
 • Codziennie o godz. 15:00 gromadziliśmy się w kościele na Nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego, a o godz. 21:00 w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej na Apelu Maryjnym połączonym ze specjalnym błogosławieństwem.
 • W czwartek 16 lutego 2006 r. o godz. 9:00 i 18:00 odprawione zostały nabożeństwa przebłagalne.
 • W piątek 17 lutego o godz. 18:00 wyruszyliśmy na ulice naszej parafii, by odprawić drogę krzyżową. Krzyż niosły poszczególne grupy, począwszy od dzieci, poprzez młodzież, po dorosłych. Droga krzyżowa zakończyła się poświęceniem krzyża misyjnego oraz krzyży i obrazów, które wierni mieli przy sobie. Po nabożeństwie została odprawiona Msza św.
 • W sobotę 18 lutego o godz. 11:00 została odprawiona Msza św. dla dzieci, podczas której Ksiądz Proboszcz poświęcił nowy ornat jako pamiątkę Misji św. Podczas Mszy św. ośmiu aspirantów zostało przyjętych do grona ministrantów, a pięciu kandydatów zostało aspirantami. Ksiądz Proboszcz uroczyście założył komże aspirantom i kołnierze nowym ministrantom.
 • O godz. 12:30 została odprawiona Msza św. dla młodych małżeństw z małymi dziećmi oraz spodziewających się potomstwa, podczas której wszystkie rodziny zostały uroczyście pobłogosławione.
 • O godz. 16:30 zgromadziliśmy się po raz ostatni wokół Obrazu Jezusa Miłosiernego, by podczas Mszy św. dziękować za nawiedzenie naszej parafii oraz wszelkie otrzymane łaski. Po Mszy św. odprowadziliśmy Obraz do parafii Chrystusa Odkupiciela.
 • W dniach 5-8 marca odbywały się w naszej parafii rekolekcje dla pracowników służby zdrowia. Nauki rekolekcyjne głosił Ks. Prałat Franciszek Cybula.
 • 13 marca 2006 r. zostało odprawione kolejne Nabożeństwo Fatimskie, któremu przewodniczył Ks. Jarosław Hinc. Po uroczystej Mszy św. odmówiono modlitwę różańcową. Nabożeństwo zakończyło się Apelem Maryjnym w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.
 • 19 marca 2006 r. o godz. 15:00 została odprawiona Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. oraz ich rodziców, podczas której zostały poświęcone książeczki do nabożeństwa.
 • W niedzielę, 2 kwietnia 2006 r., obchodziliśmy I rocznicę śmierci Ojca św. Jana Pawła II. W naszym kościele obchody rocznicy rozpoczęły się w sobotę wieczorem koncertem Totus Tuus Maria w wykonaniu chóru Akademii Medycznej w Gdańsku pod dyrekcją Jerzego Szarafińskiego.
 • W niedzielę na sumie parafialnej o godz. 12:30 modliliśmy się w intencji rychłej beatyfikacji Jana Pawła II. Uroczystą Mszę św. odprawił Ks. dr Zygmunt Iwicki ze Szwajcarii - Rycerz Grobu Bożego, a Słowo Boże wygłosił Ks. Wojciech Tychnowski - kapelan Domu Hospicyjnego Caritas im. św. Józefa w Sopocie. Liturgię ubogacił swym śpiewem chór parafialny Stella Fatima.
 • Również w niedzielę o godz. 20:45 młodzież naszej parafii wraz z klerykiem Krzysztofem Konkolem zaprezentowała wieczernicę poświęconą Janowi Pawłowi II.
 • W poniedziałek 3 kwietnia 2006 r. o godz. 20:00 została odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego w intencji Ojca Świętego Jana Pawła II. Liturgię uświetnił występ Chóru Akademii Medycznej pod dyrekcją Jerzego Szarafińskiego. Oprawę liturgii Mszy św. przygotowało Archidiecezjalne Duszpasterstwo Służby Zdrowia. Msza zakończyła się Apelem Maryjnym.
 • W środę 5 kwietnia 2006 r. o godz. 16:30 młodzież z 33 gimnazjum w Gdańsku-Osowie zaprezentowała przedstawienie W hołdzie Janowi Pawłowi II. Opiekunem grupy jest pani Grażyna Kowalczyk.
 • W dniach 2-7 kwietnia 2006 r. odbywały się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla dzieci i młodzieży. Głosił je Ks. Wojciech Tychnowski - kapelach Domu Hospicyjnego Caritas im. św. Józefa w Sopocie. W dniach 3-5 kwietnia odbywały się dni skupienia dla dorosłych.
 • 9 kwietnia przeżywaliśmy Niedzielę Palmową. Liturgię Mszy św. tego dnia ubogacił swym śpiewem zespół Duval. Msza św. dla dzieci o godz. 11:00 rozpoczęła się procesją z palmami. Procesja wyruszyła z kościoła także przed sumą parafialną.
 • W Wielki Czwartek 13 kwietnia 2006 r. przeżywaliśmy pamiątkę ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa. Uroczystą Mszę św. odprawił Ks. Prałat Franciszek Cybula w koncelebrze z kapłanami z naszej parafii. We Mszy św. uczestniczył również Ks. Prof. Zygmunt Iwicki ze Szwajcarii. O godz. 20:15 odbył się Koncert Wielkopostny w wykonaniu Polskiego Chóru Kameralnego Schola Cantorum Gedanensis.
 • W Wielki Piątek o godz. 15:00 została odprawiona Droga Krzyżowa dla dzieci, po której został rozstrzygnięty konkurs dla dzieci na plakat wielkopostny. O godz. 18:30 przeżywaliśmy Liturgię Wielkiego Piątku. O godz. 21:00 została odprawiona Droga Krzyżowa ulicami osiedla.
 • W Wielką Sobotę zgromadziliśmy się w świątyni, by uczestniczyć w Liturgii światła i wody.
 • 16 kwietnia - o godz. 6:00 została odprawiona Msza św. Rezurekcyjna, której przewodniczył Ks. Prałat Ireneusz Bradtke - Dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej. We Mszy św. o godz. 12:30 uczestniczyła nasza parafianka, pani Maria Garlak, która tego dnia obchodziła swoje 100 urodziny. Jubilatka otrzymała list gratulacyjny od Ks. Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego.
 • 22 kwietnia 2006 r. spotkali się w naszym kościele przedstawiciele Ruchu "Światło-Życie" z Archidiecezji Gdańskiej na wspólnej modlitwie i Eucharystii.
 • 23 kwietnia 2006 r. obchodzilismy Święto Bożego Miłosierdzia. O godz. 15:00 zostało odprawione nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, po którym można było ucałować na znak czci relikwie św. siostry Faustyny Kowalskiej.
 • 24 kwietnia 2006 r. grupa naszych parafian pod przewodnictwem Ks. Rafała udała się na pielgrzymkę po Polskich Kresach. Trasa prowadziła przez Zamość, w którym pielgrzymi zatrzymali się na krótki wypoczynek, Lwów, Kamieniec Podolski, Chocim, Zbaraż, Krzemieniec, Ławrę Podczajowską i Olesko.
 • 3 i 4 maja 2006 r. zostały odprawione Msze św. w intencji tegorocznych maturzystów o pomyślne zdanie egzaminu dojrzałości.
 • 13 maja 2006 r. w 89-tą rocznicę objawień fatimskich i 25-tą rocznicę zamachu na Ojca św. Jana Pawła II odbyło się w naszej parafii spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza z Archidiecezji Gdańskiej. Rozpoczęło się ono wyświetleniem filmu o objawieniach fatimskich. Następnym punktem spotkania była modlitwa różańcowa, którą prowadzili lektorzy z parafii w Bolszewie. Po różańcu goście przenieśli się do sali parafialnej na poczęstunek. Spotkanie zakończyło się uroczystą Mszą św., którą odprawił ks. Zbigniew Drzał - duszpasterz wspólnoty "Czystości serc" z Gdańska Matemblewa wspólnie z księżmi opiekującymi się grupami LSO w poszczególnych parafiach. W spotkaniu uczestniczyło około 150 ministrantów i lektorów.
 • 13 maja 2006 r. przeżywaliśmy odpust parafialny. Mszę św. odpustową o godz. 18:00 odprawił Ks. prof. Ryszard Hajduk - radny Prowincjalnego Zgromadzenia OO. Redemptorystów, wykładowca teologii pastoralnej na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie. W uroczystości brali udział przedstawiciele Duszpasterstwa Służby Zdrowia, którzy ofiarowali w darze stuły kapłańskie. Oprawę Mszy św. ubogaciły swym śpiewem: chór z parafii Miłosierdzia Bożego oraz nasz chór parafialny Stella Fatima. Po Mszy św. na ulice Żabianki wyruszyła procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Uroczystości zakończyły się odśpiewaniem Apelu Maryjnego w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.
 • 23 maja 2006 r. młodzież z naszej parafii przyjęła Sakrament Bierzmowania, którego udzielił biskup Ryszard Kasyna.
 • 28 maja 2006 r. dzieci z naszej parafii przystąpiły do I komunii św. Uroczystą Mszę św. odprawił Ks. Proboszcz, a słowo Boże wygłosił Ks. dr Jacek Socha.
 • 4 czerwca 2006 r. dzieci z klas III z naszej parafii obchodziły rocznicę swojej I Komunii św.
 • 13 czerwca 2006 r. przeżywaliśmy kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Mszy św. przewodniczył o. Jacek Aniszewski - Redemptorysta, proboszcz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gdyni. Po Mszy św. na ulice Żabianki wyruszyła procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwo zakończyło się odśpiewaniem Apelu Maryjnego w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.
 • 15 czerwca 2006 r. przeżywaliśmy uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej - Boże Ciało. Tradycyjnie już uroczystości rozpoczęły się Mszą św. wspólną dla obu żabiankowych parafii sprawowaną w naszej świątyni o godz. 9:00, której przewodniczył Ks. Jacek Bramorski - rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego. Po Mszy św. wyruszyła na ulice Żabianki procesja do czterech ołtarzy, która zakończyła się błogosławieństwem na cztery strony świata.
 • 17 czerwca 2006 r. dzieci, które w tym roku przystąpiły do I komunii św. udały się wraz z Ks. Radosławem do Gietrzwałdu, by przed cudownym obrazem Matki Bożej dziękować Panu Bogu za dar Eucharystii. W drodze powrotnej pielgrzymi udali się do Fromborka, aby nawiedzić tamtejszą katedrę. Ostatnim akcentem pielgrzymki był spacer nad Zalewem Wiślanym we Fromborku.
 • 25 czerwca 2006 r. przypadała I rocznica święceń kapłańskich Ks. Radosława. Z tej okazji 20 czerwca przybyli do naszej świątyni koledzy kursowi Ks. Radka, by wspólnie z nim odprawić dziękczynną Eucharystię.
 • 27 czerwca 2006 r. obchodziliśmy 10-tą rocznicę utworzenia naszej parafii. Z tej okazji została odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczył Ks. Biskup Ryszard Kasyna. We Mszy św. uczestniczyli m.in. księża, którzy pracowali w naszej parafii: Ks. Jarosław Hinc, Ks. Tomasz Biedrzycki, Ks. Andrzej Dańczak. Po Mszy św. odbył się koncert Polskiego Chóru Kameralnego Schola Cantorum Gedanensis, oraz pokaz tańca indonezyjskiego w wykonaniu grupy prowadzonej przez Ojca Vinsensiusa Adi Gunawan - misjonarza Werbistę. Obchody jubileuszu zakończyły się wspólną biesiadą przy ognisku.
 • 28 czerwca 2006 r. Neoprezbiter Ks. Michał Wolszon, pochodzący z parafii Chrystusa Odkupiciela, odprawił w naszym kościele Mszę św. prymicyjną.
 • W niedzielę 2 lipca 2006 r. Mszę św. dla dzieci o godz. 11:00 odprawił Ks. Vinsensius Adi Gunawan - misjonarz-werbista pochodzący z wyspy Flores w Indonezji. Towarzyszyła mu grupa taneczna, która zaprezentowała tańce indonezyjskie będące stałym elementem Mszy św. odprawianej na wyspie Flores (Mszy floresyjskiej). Korowód taneczny poprzedził procesję z darami. Elementem dziękczynienia po Komunii św. był taniec ze wstążkami. Tancerze zaprezentowali się również na sumie parafialnej o godz. 12:30. W procesji z darami wzięli udział Ojciec Vinsensius oraz Ks. Radosław.
  • 2 lipca był jednocześnie ostatnim dniem posługi duszpasterskiej w naszej parafii Ks. Rafała Starkowicza, który wolą Ks. Biskupa został przeniesiony do parafii Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni - Karwinach.
 • 9 lipca 2006 r. Mszę św. prymicyjną odprawił Neoprezbiter Ks. Janusz Steć, który w poprzednim roku odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską.
 • 13 lipca 2006 r. przeżywaliśmy kolejne Nabożeństwo Fatimskie, któremu przewodniczył Ks. Krzysztof Lis - proboszcz parafii Chrystusa Odkupiciela. Po uroczystej Mszy św. wyruszyła procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwo zakończyło się Apelem Maryjnym w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.
 • 18 lipca 2006 r. w ramach Akcji Letniej grupa dzieci z naszej wraz z Ks. Radosławem udała się na Westerplatte. Po drodze dzieci zobaczyły też twierdzę Wisłoujście.
 • 25 lipca 2006 r. Ks. Radosław zabrał dzieci do Gdańska Głównego, by pokazać im Kościół Mariacki (wyzwaniem było wejście na wieżę) oraz kościół św. Mikołaja.
 • W dniach 16-22 lipca Ks. Radosław z naszej parafii oraz Ks. Artur z parafii św. Józefa na Przymorzu wraz z grupą młodzieży z obu parafii przebywali na obozie w Ustrzykach Górnych.
 • 25 lipca 2006 r. w uroczystość św. Krzysztofa po każdej Mszy św. miało miejsce święcenie kierowców i ich samochodów.
 • 30 lipca 2006 r. Mszę św. o godz. 11:00 odprawił Ks. Neoprezbiter Janusz Herman, który dekretem Ks. Arcybiskupa został skierowany do pracy w naszej parafii. Po Mszy św. Ks. Janusz udzielił wiernym błogosławieństwa prymicyjnego.
 • 13 sierpnia 2006 r. zostało odprawione kolejne Nabożeństwo Fatimskie, któremu przewodniczył ks. Kanonik Julian Noga, dyrektor domu pogodnej starości Złota Jesień. Po uroczystej Mszy św. odmówiono modlitwę różańcową. Nabożeństwo zakończyło się Apelem Maryjnym w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.
 • W dniach 8-21 sierpnia 2006 r. Ks. Radosław z naszej parafii oraz Ks. Artur z parafii św. Józefa na Przymorzu wraz z grupą dzieci z obu parafii odpoczywali na obozie w Murzasichlach w Tatrach.
 • 3 września 2006 r. podczas Mszy św. dla dzieci o godz. 11:00 ks. Proboszcz poświęcił tornistry i przybory szkolne dzieci rozpoczynających w tym roku naukę w szkole.
  • 4 września o godz. 17:00 została odprawiona Msza św. dla dzieci rozpoczynająca nowy rok szkolny 2006/2007.
 • 13 września 2006 r. gościlismy Ks. Krzysztofa Masiulanisa, wicedyrektora Wydziału Katechetycznego oraz duszpasterza harcerzy w Archidiecezji Gdańskiej, który przewodniczył Nabożeństwu Fatimskiemu. Po uroczystej Mszy św. na ulice Żabianki wyruszyła procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwo zakończyło się Apelem Maryjnym w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.
 • 25 września 2006 r. Ks. Proboszcz oraz grupa naszych parafian udali się na 4-dniową pielgrzymkę śladami papieży Jana Pawła II i Benedykta XVI. Na trasie pielgrzymki znalazły się m.in.: Włocławek, Jasna Góra, Kraków, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Wadowice, Tyniec i Warszawa. W Krakowie pielgrzymi spotkali się z kardynałem Stanisławem Dziwiszem.
 • 8 października odbył się w naszej świątyni Archidiecezjalny Kongres Różańcowy. Rozpoczął się o godz. 17:00 konferencją wygłoszoną przez Ks. Dra Wojciecha Cichosza, po której została odmówiona modlitwa różańcowa. O godz. 18:00 została odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczył Metropolita Gdański, Ks. Abp. Tadeusz Gocłowski. Oprawę Mszy św. ubogacił swym śpiewem chór parafialny Stella Fatima.
 • 13 października 2006 r. przeżywaliśmy odpust parafialny. Uroczystą Mszę św. o godz. 18:00 odprawił Ks. Bp Kazimierz Nycz z Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej w koncelebrze z kapłanami przybyłymi do naszego Sanktuarium. Podczas Mszy św. Ks. Biskup poświęcił różańce dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Po Mszy św. na ulice Żabianki wyruszyła procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Uroczystości zakończyły się Apelem Maryjnym w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.
 • 15 października przeżywaliśmy Dzień Papieski. Hasłem przewodnim było: Jan Paweł II - Sługa Miłosierdzia. W kościele zostały wyłożone pamiątki, które nasza parafia otrzymała od Ojca Świętego Jana Pawła II: świeca z wypisanym po łacinie tekstem modlitwy Ojcze nasz oraz piuska papieska. Tego dnia podczas wszystkich Mszy św. modliliśmy się w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II. Słowo Boże głosił Ks. Wojciech Tychnowski - kapelan sopockiego Hospicjum. Suma parafialna o godz. 12:30 została odprawiona w intencji dziękczynnej za życie i pontyfikat naszego wielkiego rodaka. Oprawę sumy uświetnili artyści: Ewa Dorawa - mezzosopran, Andrzej Kijewski - bas-baryton i Ewa Pralicz -akompaniament, którzy wykonywali m.in. utwory Bacha, Schuberta i Kwiatkowskiego. Po Mszy św. odbył się krótki koncert w ich wykonaniu. O godz. 20:30 odbyła się wieczornica poświęcona pamięci Jana Pawła II zakończona Apelem Jasnogórskim.
 • 13 listopada 2006 r. podczas Nabożeństwa Fatimskiego gościliśmy Ks. Kanonika Krzysztofa Stachowskiego, Dziekana Dekanatu Żarnowiec. O godz. 18:00 została odprawiona uroczysta Msza św., po której odmówiono modlitwę różańcową. Nabożeństwo zakończyło się Apelem Maryjnym w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.
 • W niedzielę 19 listopada 2006 r. na Mszy św. o godz. 14:00 nasi parafianie, państwo Marianna i Adolf Barcikowscy dziękowali za 60 lat małżeństwa. We Mszy św. uczestniczyli członkowie rodziny oraz przyjaciele jubilatów.
 • 24 listopada 2006 r. przeżywaliśmy I rocznicę śmierci Ks. Kan. Jerzego Kühnbauma - Kargula, pierwszego Proboszcza Żabiankowej wspólnoty. Tego dnia o godz. 18:00 została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ks. Jerzego. Po Mszy św. nastąpiło uroczyste odsłonięcie i poświęcenie kamienia-pomnika dedykowanego ks. Jerzemu, który został ustawiony obok krzyża misyjnego.
 • 25 listopada 2006 r. w sali parafialnej odbyło się spotkanie Andrzejkowe parafialnego Klubu Seniora. W programie spotkania były m.in. piosenki biesiadne i tańce oraz słodki poczęstunek.
 • 1 grudnia 2006 r. obchodziliśmy 10-rocznicę powstania Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji Jezus żyje. Z tej okazji w naszej świątyni odbyło się spotkanie jubileuszowe członków SNE, które rozpoczęło się o godz. 18:45 prezentacją działalności Stowarzyszenia w latach 1996-2006. O godz. 19:15 została odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczył Metropolita Gdański Ks. Abp Tadeusz Gocłowski.
 • W dniach 2 i 3 grudnia 2006 r. gościliśmy J. E. Ks. Biskupa Ryszarda Kasynę, który dokonał wizytacji kanonicznej naszej parafii. W sobotę, 2 grudnia, Ks. Biskup w towarzystwie Ks. Proboszcza odwiedził kilkoro spośród chorych, których nasi księża odwiedzają w każdą I-szą sobotę miesiąca. O godz. 16:00 Ks. Biskup spotkał się z przedstawicielami wspólnot parafialnych, którzy złożyli sprawozdania z działalności swoich grup. O godz. 18:00 została odprawiona uroczysta Msza św., w której uczestniczyły wspólnoty działające w naszej parafii. Oprawę Mszy św. ubogaciły swym śpiewem chór parafialny Stella Fatima oraz schola dziecięca. W niedzielę 3 grudnia Ks. Biskup uczestniczył we wszystkich Mszach św., a po Mszy św. dla dzieci o godz. 11:00 odpowiadał na zadawane przez dzieci pytania. Nasz Gość-Wizytator odprawił sumę parafialną o godz. 12:30, podczas której wygłosił Słowo Boże.
 • 13 grudnia 2006 r. zostało odprawione Nabożeństwo Fatimskie, któremu przewodniczył O. Świerad Pettke - prowincjał Zgromadzenia Braci Pocieszycieli z Getsemani, który odprawiał w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Nabożeństwo rozpoczęło się o godz. 17:30 Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Następnie została odprawiona uroczysta Msza św., w której uczestniczył również ks. Franciszek Cybula. Na koniec Mszy św. O. Świerad udzielił wiernym specjalnego błogosławieństwa na zakończenie rekolekcji. Po Mszy św. odmówiono modlitwę różańcową. Nabożeństwo zakończyło się Apelem Maryjnym w kaplicy Matki Bożej Fatimskiej.
 • Hasłem przewodnim rorat było "Dzisiaj w Betlejem". Przez cały Adwent dzieci poznawały ciekawe miejsca w Ziemi Świętej. Dzieci codziennie przynosiły do kościoła serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami, które zrobiły poprzedniego dnia. Po każdej Mszy św. właściciele trzech wylosowanych serduszek otrzymywali figurki Matki Bożej, przy których modlili się w domach, by kolejnego dnia przekazać je następnym osobom.
 • 14 grudnia 2006 r. odbyło się kolejne spotkanie parafialnego Klubu Seniora. Tym razem było to spotkanie opłatkowe. Seniorów odwiedziła grupa kolędników.
 • 22 grudnia 2006 r. w barze KMAR odbyła się doroczna wigilia dla osób samotnych i potrzebujących z naszej parafii.
 • Tego samego dnia w sali parafialnej odbyło się spotkanie opłatkowe młodzieży z naszej parafii.
 • W sobotę 23 grudnia 2006 r. w sali parafialnej zgromadzili się aspiranci, ministranci i lektorzy z naszej parafii.
 • Tegoroczna pasterka rozpoczęła się tradycyjnie od łamania się opłatkiem. Mszę św. odprawił ks. Krzysztof Sagan - kapelan Hospicjum w Sopocie w koncelebrze z naszymi księżmi oraz ks. dr Filipem Krauze.  
Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
170 0.060467004776001